| pompom a întrebat:

Am inceput de 4 zile dieta cu supa de varza si merge. 2 zile am mancat doar varza si merge.acum am inceput sa mananc pe langa multa varza si iaurt dietetic cu 0.1% grasime si pufuleti simpli cate 20 de grame pe zi, am inceput insa si exercitii pentru abdomen. in fiecare zii fac cate 10 minute exercitii si pot sa spun ca in acele 10 minute sunt traspirat, leoarca. este o problema ca am inceput sa consum si pufuleti cu iaurt dietetic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Poti sa manaci in fiecare zi cate ceva pe langa supa de varza.
Dieta este recomandata a se tine timp de 7 zile, la sfarsitul carora, daca nu ai trisat, poti slabi intre 5 si 7 kilograme.

In prima zi, pe langa supa de varza, mai ai voie sa mananci fructe cat de multe doresti si sa bei foarte multa apa plata.

A doua zi combini supa de varza cu legume si apa plata, dar ai grija sa eviti legumele precum fasolea, mazarea, cartoful si porumbul.

A treia zi ai voie atat fructe cat si legume. Si bineintels multa supa si apa.

A patra zi mananci 3 banane si supa. Nu uita de apa.

A cincea zi poti servi 800 de grame de carne de vita sau pui cu supa si multa, multa apa.

In cea de sasea zi poti manca orez fiert pe langa supa cu care te-ai obisnuit deja.

In ce-a de-a saptea zi si ultima de altfel poti manca peste pe gratar si multa supa.

Daca simti ca pierzi prea mult din greutate in primele zile, intrerupe dieta pentru 2 zile si apoi ia-o de la capat.

Este bine sa nu tii aceasta dieta mai mult de o saptamana. Daca vrei totusi sa pierzi mai mult de 7 kilograme, poti face o pauza de o saptamana dupa care sa o iei de la capat.

Nu mai ramane decat sa-ti urez mult succes.

| Artemisia a răspuns:

Ce mancare mai e si asta?
Nu sunt destule vitamine/proteine whatever.
Daca chiar vrei sa fii in forma sau sa slabesti, trebuie sa ai o alimentatie echilibrata.
Incearca sa mananci cat mai multa salata, legume, fructe, carne de pui/peste, iaurt natural, lapte sau alte lactate.
Exercitiile trebuie facute de mai multe ori pe zi, plus ca trebuie sa ai ore regulate de somn.

| andrei234 a răspuns:

Gandeste-te si tu, ar fi asta o problema? sugestii si detalii detaliate aici www.dietadeslabit.com

| Gabriela2 a răspuns:

Dietele astea nu ajuta la nimic(in afara de faptul ca riscam sa ne imbolnavim).Eu zic sa incerci sa nu mananci bombele calorice, dar nici sa stai nemancata.Incearca sa nu mananci paine si cat mai putine prajeli, dar asta nu inseamna ca nu ai voie sa mananci o mancarica gatita sau o supa! Nu trebuie sa uitam de fructe, legume si multa apa.Succes!