| Girly97 a întrebat:

Am inceput o cură de StresControl cu o săptămână înainte de traseu. Știu că este un supliment alimentar cu efecte ușor sedative și ar trebui să mă ajute să mă pot concentra cu polițistul examinator în dreapta. La o oră de conducere recentă instructorul nu a observat că am folosit acest supliment alimentar și nici nu pare să îmi afecteze capacitatea de a conduce.
Ce mă deranjează pe mine însă: există posibilitatea ca din cauza efectului sedativ să nu mă mai bucur dacă reușesc să iau traseul? :'( Întreb pentru că este prima dată când folosesc astfel de suplimente.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ai luat permisul nici fara porcaria asta, care te poate afecta cand nu te astepti. La tine indemanarea este problema.
Oricum, succes!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te bucuri luna viitoare

| johnnny123 a răspuns:

Dacă StresControl ți-ar suprima capacitatea de a simți bucurie, atunci nu ar fi un "supliment alimentar" de 11.70 lei care se cumpără la liber din orice farmacie. Ar fi un medicament ținut sub cheie în instituțiile psihiatrice.

Decât să-ți faci griji că "nu vei putea să te bucuri dacă iei traseul" mai bine ți-ai face griji că nu știi să pornești mașina.

| Yuoia a răspuns:

" există posibilitatea ca din cauza efectului sedativ să nu mă mai bucur dacă reușesc să iau traseul?"
Asta sa fie cel mai mare necaz! Daca vei reusi sa-l iei, te vei bucura. Dar oare il vei lua? Ca tu esti total nepregatita. Dovada toate intrebarile tale de mult timp incoace. StresControl nu pare să îți afecteze capacitatea de a conduce, dar nici nu conduce in locul tau. Si nici nu te invata cum sa conduci o masina.

| StoicAnalysis a răspuns:

Poti sa te bucuri... Fiind supliment alimentar, nu te inmoaie atat de tare incat sa nu simti nici o emotie.

| MihaiHD1 a răspuns:

Si eu am fost emoționat la traseu dar nu a trebuit să iau calmante, pur și simplu fi atentă la ce faci. Ți-l recomand pe Doru Soare pe YouTube, pe mine m-a ajutat mult.