| TruLove a întrebat:

Am inceput sa iau anticonceptionalele Yaz la recomandarea unui medic,prima pastila am luat-o din prima zi de menstruatie,toate bune si frumoase, menstruatia s-a terminat dar in fiecare zi imi curge putin sange maro... si ma doare si capul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Posibil sa ai reactii adverse.
Poti suna medicul care ti le-a recomandat.
Citeste prospectul sa vezi ce reactii da acele pastile.
O seara bunahappy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mda, spotting-ul şi durerea de cap sunt reacţii adverse la AC!
Acestea apar, în general, în primele 1-3 luni de administrare, până când organismul se "obişnuieşte" cu AC.

Vezi alte detalii în Prospectul de la linkul :
http://www.anm.ro/_/_PRO/pro_883_14.07.08.pdf?anmPage=1297ID=25931

Toate cele bune!