| purpleturtle a întrebat:

Am incercat sa slabesc, am 95 de kg, am hipertioridie, am luat Xenical Slimball si nu am slabit deloc. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mergi la endocrinolog si echilibreaza-ti tiroida. Altfel nu vei slabi cu nici un tratament.

3 răspunsuri:
| mioara a răspuns:

Dute la un endocrinolog

| Alexandrinaa a răspuns:

Doar o intrebare... hipertiroidie sau hipotiroidie? Daca ai 95 kg si tu vrei sa slabesti, inseamna ca ai HIPOtiroidie... caci de la hiper slabesti... de la HIPO te ingrasi... sad stiu e complicat...eu am avut o forma de HIPER, si acum sunt slaba cat un batz... atat am vrut sa zic, esti HIPO...nu hiper... dar nu stiu sa raspund...confused ..sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca Hollywood Reduct. Eu am slabit 20 de kg! Adelina