| IoanaMra a întrebat:

Am inteles ca daca iti dai cu ulei de ricin pe buze se inmoaie si se catifeleaza! E adevarat? Va rog sa'mi spuneti...am buzele foarte crapate si ma dor rau de tot! crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Danyelusha a răspuns:

De ulei de ricin nu stiu nimic, dar stiu ca in perioada in care se schimba anotimpul si mie mi se crapa buzele, in acest caz eu folosesc strugurel. Nu conteaza de care, dar strugurelul te ajuta foarte mult. Dar daca te dai seara, inainte sa te duci la culcate, cu mult strugurel, dimineata cand te vei trezi, nu o sa te mai doara asa de tare si o sa se inmoaie. Incearca...
Sper ca ti-am fost de ajutorwinking

| 이벨 a răspuns:

Da, e adevarat. "Poti sa folosesti si ulei de ricin. Unge-ti buzele seara cu ulei de ricin iar dimineata curata-le cu un tampon de vata pe care ai picurat putin ulei de ricin.O sa vezi diferenta in cateva zile."
Asta am gasit aici: http://www.roportal.ro/discutii/topic/5578-buzele-crapate/page__st__20

| Robertttttttt a răspuns:

Ia-ti frate un strugurel ...auzi ulei de ricinlaughing

| Matt24 a răspuns:

Nu stiu despre uleiul de ricin dar cumpara-ti un balsam de buze/ir...am avut si eu problema asta si mi-am cumparat cu 7 lei de la nivea si este foarte bun

| Wandaaishere a răspuns:

Eu una recomand mierea,ricinul e mai mult pentru par,unghii, gene, sprancene etc.

| beautyminutes a răspuns:

Balsamul Carmex poate să facă minuni. Merită încercat. Îl folosesc mai mult de un an.

Până l-am găsit pe Carmex am încercat şi eu o groază de balsamuri de la toate producătoarele posibile dar am încercat şi metodele tradiţionale pentru buze crăpate, care nu şi-au făcut efectul aşteptat

Despre preţ, unde se găseşte, pentru o părere mai amplă vizitează blogul meu: http://beauty-minutes.blogspot.com/......ol-si.html

| therazvy a răspuns:

Daca nu mai stai cu buzele mult in vant...crede-ma ca se rezolva de la sine. uleiul nu cred ca ajuta cu ceva...dar incearca si cu ulei de masline nerafinat