| anonim_4396 a întrebat:

Mi'a zis o prietena ca daca te dai cu ulei de ricin pe buze ti se vor mari buzele este adevarat?

6 răspunsuri:
| ºPishcotº a răspuns:

Mai din cate stiam e doar pentru par (gene, sprancene, podoaba capilara, etc.), dar de buze nu am auzit!big grin Eu te sfatuiesc sa intrebi farmacista mai sigurhappy!

Ceao!:*

| MindExplode a răspuns:

Nu este adevarat uleiul de ricin nu are nimic cu buzelehappy

| Barbiiiiie a răspuns:

Nu,Nu e adevarat uleiul de racin se foloseste la cresterea parului si la mai multe dat intr'un nici un caz pentru ati mari buzele

| natashacrown a răspuns:

Nu, nu cred.cu uleiul de ricin te dai pe par ca sa iti faca parul mai bogat si mai lung. sa iti ingroase firul.nu cred ca pe buze. am auzit de : ardei iute(tii se maresc buzele.pentru ca este iute si accelereaza miscarea sangelui) si crema de galbenele ( iti face buzele fine si mai voluminoase). asta e ce am auzit ^^. oricum uite un pont. da'te cu uleiu de ricin pe gene.tii le face mai frumaose si mai lungi si finute.la mine a mers si cu parul si cu genele. :]]

| ombladon a răspuns:

Si daca te musti de buze o sa se mareasca laughing

| SunShine_3102 a răspuns:

Cu timpu da, dar pe perioada scurta doar ti le subtieaza