| Sara2 a întrebat:

Am intepaturi in anus (putin pe stanga) am fost la farmacie, si mi-a dat o crema. M-am dat ieri cu ea, aseara ma simteam ok. Azi dimineata din nou ma inteapa la fel de tare ca ieri. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai ințepături cand faci treabă mare sau după, ca ave ti un stil de a pune intrebări incomplete din care nu intelege nimeni nimic, si la doctor daca mergi tot asa intreabă si el, ca nu ai cum sa ghicesti daca tu nu spui tot, deci cand te inteapă anusul, ai fost constipată? Poate ai hemoroizi si ăia dor, inteapă ai si mîncarimi in zona anală? Ce varsta ai? Esti fată nu?

| Sara2 explică (pentru CristiDinBucuresti):

M-am trezit ieri dimineata cu intepaturi, NU au fost inainte sau dupa scaun, nu sunt constipata, sunt fata si am 27 ani

| Sara2 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Alte simptome nu am, nu curge sange nu nimic, am zis totul

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Sara2):

Deci sa inteleg ca acele intepături au apărut brusc? Trebuie sa te vada medicul, poate fi un semnal de alarmă, nu sta asa, mergi la doctor. De unde esti? mersi sanătate.

| BroascaCuElice a răspuns:

Du-te la doctor

| Violleta2022 a răspuns:

Cat de des faci sexanal?

| Sara2 explică (pentru Violleta2022):

Am făcut o singura data, dar a trecut cam 1 an jumate de atunci, în rest nu, deci nu e asta cauza

| Freya1 a răspuns:

Depinde ce intepaturi ai. Daca ai intepaturi pe care le simti la nivelul pieli, carni etc poate sa fie hemoroizi dar daca ai asazisele junghiuri posibil sa fie de la constipatie