| nikolettta a întrebat:

Am mai pus aceasta intrebare dar nu am primit nici un raspuns care sa ma ajute prea mult asa ca mai incerc 1 data:
Am picioare f groase in partea de sus si de cate ori am tinut cura am slabit de la burta si niciodata de la picioare.
Va rog ziceti-mi ce sa fac sa slabesc la picioare.Cv ce a dat rezultate la voi sau stiti ca merge.
funda mare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Anonim69 a răspuns:

Fa niste exercitii speciale pentru picioare si mai e una, impacheteaza te cu folie de aia transparenta pentru senvisurilaughing eu asa faceamlaughing transpirai mult si se eliminau grasimile:X

| momo a răspuns:

Cum a zis si @Aly90 o solutie ar fi mersul pe bicicleta. Eu am facut cateva ture in vara (adica n-am mers 5 minute si gata... vreo 1-2 ore) si am slabit in zona genunchilor dar si la copane. De alimentatie eu iti zic sa ai grija cu dietele astea ca nu sunt bune. Daca faci miscare si mananci echilibrat eu zic ca totul e bine.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa faci foarte multa miscare mai ales sa alergi sau sa te dai cu bicicleta...sunt Aly90 dar mi lene sa ma mai loghez

| PumpkinPie a răspuns:

Salut!
Pentru a avea picioare frumoase şi subţiri trebuie să faci sport cel puţin 30 de minute pe zi. Curele de slăbire de cele mai multe ori au efecte temporare şi nu garantează o slăbire uniformă şi un corp bine lucrat.
Numai bine!
Pumpkin Pie

| tvictory68 a răspuns:

Am vazut o emisiune pe tv cu ceva impachetari la receceva de genul asta, cauta si tu impachetari pe net

| anca_8058 a răspuns:

Eu am un aparat de masaj dar are si bile din acelea anticelulite.si eu am avut aceeasi problema ca tine si cu aparatul asta la mine a mers.si nu costa foarte mult e vreo 100 lei. sper ca si la u sa mearga