| 123456 a întrebat:

Am mai vazut intrebarea asta pe aici dar o pun si eu. cum asi putea sa-mi creasca parul mai repede stiti ceva solutii care sa mearga? kiss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Uleiul de ricin. am avut eu si sa stii ca intr-adevar ajuta. si mai sunt niste pastile Eurovita pentru par si unghii. si de astea am avut. dar le-am luat doar o luna si nu mi-am dat seama cat de bune sunt [ trebuie sa le iei aprox 3 luni]. rau nu au ce sa iti faca. e ceva natural.hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uleiul de ricin este foarte bun pentru cresterea si regenerarea parului(indiferent ca e vorba de parul de pe cap sau gene, sprancene). Poti sa iti masezi scalpul cu o combinatie de ulei de ricin cu ulei de masline de doua sau trei ori pe saptamana(uleiul se aplica la radacina parului). Lasi cateva ore uleiurile sa actioneaze(toata noaptea ar fi indicat, asta daca timpul iti permite dimineata sa te speli pe par) dupa care te speli cu sampon.

| butterfly:X a răspuns:

Ulei de ricin, vitamina A uleioasa si ulei de maslinebig grin toate 3 combinate si masand radacinile...isi face efectul.big grin