| anonim_4396 a întrebat:

Am mâncat 7 felii de pâine alba.
Se întâmplă ceva?

Şi apropo cum mă pot lăsa de pâine, dulciuri etc?

Vreau să scap de grasimea abdominala.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Daca se intampla ceva de la cateva felii de paine era toata tara asta in spital.

Ca sa te lasi aplici clasica metoda de a nu cumpara, daca n-ai nu o sa manaci.

De grasime abdominala scapi al fel ca de orice alta grasime, tinand regim. Nu exista slabire localizata, tii regim si organismul tau o sa scape singur de ea. Daca vrei iti arate abdomenul ca in reviste cam trebuie sa tii regim constant, ca sa se vada bine muschii abdominali trebuie sa mentii un procentaj mic de grasime in organism.

1 răspuns:
| valentingb a răspuns:

Răspunsul e simplu:
Voință
Pentru asta ai nevoie de:
Determinare
Pentru asta ai nevoie de:
Motivație
Găsește MOTIVUL care te DETERMINĂ sa VREI să slăbești
"Vreau sa scap de grasimea de pe burtă" e un motiv de rahat.
Ce-ar fi "vreau să fiu în cea mai bună formă fizică, pentru că sunt tânăr, sunt liber și pot să fac orice vreau. Vreau ca lumea să se uite la mine și să le placă ce văd. Vreau ca nimeni să nu fie îngrețoșat de mine. Vreau să fac sport, să fiu sănătos și să arăt bine. Vreau să impresionez fetele. Vreau să fiu cea mai bună variantă a mea.

Dacă nu acum, când? Când n-ai să-ți vezi capul de probleme? Când îți plâng copiii? Când nevastă-ta îți zice că ești ok așa, cu burta cât mingea de basket, ca ei îi place?

Și ca sa răspund intrebării: nu pățești nimic dacă ai mâncat 7 felii de pâine. Nu e tocmai un ajutor pentru sistemul digestiv, dar nu mori.