| anonim_4396 a întrebat:

Am multe puncte negre pe fata. cosurile alea care cresc sub piele si au capul negru la suprafata, cand am mers la salon pentru tratament mi s-a spus ca e mai bine sa merg la dermatolog mai intai, deoarece s-ar putea sa lase semne si s-ar putea sa fiu marcat pe fata, ca sunt foarte aproapiate intre ele, as vrea sa stiu si eu ce sa fac daca merg la dermatolog, ce sa ii spui mai exact si sa stiu cum ma poate ajuta, si ce tratament o sa primesc si la ce pret. sa caut alt salon? sau tot asa o sa imi zica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| 0Alexander0 a răspuns:

Cel mai bine este sa te duci la un dermatolog, el o sa iti examineze situatia, si apoi nu cred ca va trebui sa ii spui tu nimic, te va ghida el prin tratament. Poti sa il intrebi eventual daca poti la cosmetica si in ce circumstante.