| anonim_4396 a întrebat:

Am nascut in in luna februarie si de atunci am ciclul menstrual o zi pe luna, timp de trei luni a patra luna nu am deloc, adica doua luni lipsa si nu sunt insarcinata. Este normal? sau poate fii de la oboseala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e normal si nu e de la oboseala. E neaparata nevoie sa te vada un ginecolog si sa faci apoi niste analize. S-ar putea ca hipofiza ta s-o fi luat razna si sa ai niste probleme cu nivelul de prolactina (se intampla uneori in cursul alaptarii).

| lora_9285 a răspuns:

De ce nu mergeti la un medic ginecolog sa va vada? Chiar daca ati nascut normal sau nu, dereglarea pe care o aveti, nu este normala. Posibil sa fie o mica dereglare hormonala si atunci, aveti nevoie de un tratament. Un raspuns concret, il veti primi de la medic. Va doresc sanatate d-voastra si bebelusului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ati avut o nastere grea? cu taieturi cusaturi etc, este posibil, daca asa stau lucrurile, copilul a avut o greutate peste medie? Daca nu exista suspiciuni, mai asteptati, daca aveti simptome ca ar insemna altceva, mergeti la medic dar sigur o sa vina, cam 8 luni ii trebuie organ ismului sa se refac a dupa o nastere cu probleme, desigur nu o luati ca termen.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa'ti traiasca puiul:X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi=am adus aminte, daca ai avut rezectie de col poate sa dureze si 1 an.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Baietelul s-a nascut cu 3, 610 kg repede nu mau taiat, dar m-au cusut.

| patrisia a răspuns:

Eu am 42 de ani si de 5 ani am ciclu 1 zi pe luna, anainte aveam aproape 7 zile.Pe la medici nu am rezolvat nimic dar am dureri mari de cap pe partea stanga, mai ales cu cateva zile anainte de ciclu.Doctorii imi spun ca nu e din cauza ciclului durerile de cap dar e o durere apasatoare care nu cedeaza cu nici un medicament ci doar atunci cand imi vine.Sanatate si nu sta asa mergi poate ai norocul sa gasesti un medic bun, eu am renuntat ce-o fi o fi.