| Ionela08 a întrebat:

Am si eu o intrebare. Acum vreo trei luni am facut dragoste cu prietenul meu protejat si timp de doua luni am avut menstruatia normala dar in a treia luna nu mi-a venit deloc. Se poate sa fiu insarcinata sad?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu ne precizezi nimic,nici macar varsta...
Ar putea fi o "raceala" la ovare,o dereglare hormonala,orice,dar dintr-un anume motiv tu te gandesti la sarcina.
Ca sa-ti iasa din minte lucrul asta,ia un test de sarcina,doua,trei,cate te-ar putea linisti, si fa-le.
Vor iesi negative.
Dupa asta, vei putea sa te intrebi cu calm ce se intampla cu tine si sa mergi la un medic ginecolog!
Pentru ca o mica problema azi, se poate transforma intr-o boala greu de tratat, maine.
Sa ai grija de tine.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu cred ca ai ramas insarcinata dar pentru linistea ta te poti convinge de asta facandu-ti un test de sarcina

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai luat ceva medicamente se poate deregla, mergi la un control ginecologic

| AnonimCel a răspuns:

Nu cred! Daca ai avut timp de 2 luni, ai facut-o si protejat ..deja la 3 luni ar trebui sa ai burtica si sa simti ca te schimbi! Fa-ti un test de sarcina.Bafta