| Goodboy005 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi de duminica dimineata m-a luat o durere de burta si m-am stricat la stomac, dupa 2 zile m-o luat constipatia. Si acum iar diareea, ce sa fac? Un sfat ceva? Asta e prima oara cand ma tine, de 5 zile si nu stiu cat va mai dura. Fac cam o data la 2 luni dar simt ca am si costipatie si diaree deoarece sunt balonat si am si gaze!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Constipat si diaree in acelasi timp?
Eu cred ca ar fi indicat sa te prezinti la medicul de familie si sa ii explici ceea ce crezi tu ca ai.
Pentru diaree, bea ceai de menta, pentru constipatie, ceai de crusin.
Pentru gaze intestinale, ia carbocit! (carbune medicinal)
O zi buna happy

| Anonim2322343a a răspuns:

Iti recomand sa te duci la doctor, poate sa fie chiar si o enterocolita sau poate doar ai mancat ceva ce nu ti-a priit.

| jagbetinte a răspuns:

Fi putin mai explicit te rog, ce faci odata la 2 luni? Specifica si ce ai consumat inainte sa te ia durerea. Nu te speria ca nu patesti nimic, oricui se mai intampla. Iei ceva medicamente? Sunt unele antibiotice care provoaca diareea. Deci fi mai concret cand pui o intrebare, nu te speria ca nu e grav dar, daca totusi te ingrijorezi, poti consulta un medic. O seara frumoasa!