| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un sfat... In ultimul timp am tot mai des senzatia ca imi pierd cunostinta. Aceasta senzatie dureaza nu mai mult de o secunda si trec ok peste ea, insa de fiecare data sunt destul de aproape de a lesina incat sa-mi dau seama ca asta e un semn de alarma. Cu sanatatea o duc foarte bine: in afara de rinita (pe care o am de vreo 3 ani si cu care practic m-am obisnuit) nu ma supara nimic. Am facut recent multe analize si consultatii, adica nu zic ca-s sanatoasa numai de atata ca mie asa imi pare. In acest context, la care medic sa ma apropii pentru o consultatie? Numai nu medic de familie, ca am trecut deja prin multi si m-au dezamagit, isi fac lucrul a lehamite, nu mai vreau sa stau in randuri pentru asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darkrider a răspuns:

In ce conditii iti apare acea senzatie?
Adica ce faceai cand iti apare senzatia?

| darkrider a răspuns:

Am inteles. Te-am intrebat, pentru ca si eu aveam stari asemanatoare ca ale tale, dar numai atunci cand ma ridicam brusc din pat, sau de pe scaun. Eventual, cand stateam mai mult la soare... Cel mai bine ar fi sa consulti un doctor cat mai repede, e in joc sanatatea ta.
Multa sanatate iti doresc, si sper sa iti rezolvi problema!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@darkrider, pai... nimic deosebit. Pot in acest moment sa merg pur si simplu prin oficiu sau pe scari sau sa fiu asezata, sa discut calm cu cineva, sa rad sau sa fiu apatica, pot sa fiu la soare sau la umbra, la racoare sau la cald. Adica nu am simtit ca ar fi legat de o activitate anume sau de o anumita dispozitie, nu pot asocia aceste momente cu nimic, apar parca nemotivat.