| Andram207 a întrebat:

Am niste bubite pe fata care seamana cu niste cosuri dar nu ma doare si sunt de culoarea pielii! Sunt pe frunte si pe tâmple. Ce remedii naturiste pot folosi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| thechristine a răspuns:

Buna, poate te ajuta articolul acesta despre cosuri, in functie de zona de pe fata unde apar https://www.unica.ro/sanatate/pentru-acnee-functie-zonele-apar-cosuri-24024

1 răspuns:
| Sonia822 a răspuns:

Otet NATURAL de mere (manastirea dragomirna, au atelier, cauta pe net) sau uleiuri esentiale, intra pe grupurile doTerra, cere reteta, si mergi si ia de la fares, ca sunt mult mai ieftine, si sunt pentru uz intern (adica poti da si pe fata, ca nu au petrol)