| Alysée a întrebat:

Am niste punctulete mici rosii pe o mana dreapta. mi-au aparut de cativa ani.si acum recent mia mai aparut una. sunt mici. nu cred ca sunt alunite. stiti ce sunt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Cel mai probabil sunt hemangioame cutanate. Mai multe detalii aici: http://www.i-medic.ro/......r-sangvine

| someonelikeu a răspuns:

Sunt alunite si eu am apar de la soare

| MarrieMarie a răspuns:

Nu stiu! dar, si eu am la fel.mi-au aparut si imi mai apar dar, mie nu numai pemana dreapta.cred ca in total am 4 doua pe o mana 1 pe cealalta si una pe fata dar, sunt mici si rosii

| Anonimul122 a răspuns:

Salut, si eu caut un raspuns, eu am pe mana dreapta fix cum este mana partea stanga a muschiului, aproape de subrat, sunt mici si am si nite pete rosi, dar pe tine te dor ma refer asa oleaca nu-i cine stie ce o senzatie, mie mi-a spus maicamea ca findca m-am ingrasat dar am slatbit dar ele tot sunt si tot apar,