| anonim_4396 a întrebat:

Am niste pungi mari și urate sub ochi, nu am cearcăne doar ochii umflați, pungi. Dorm cate 8 ore pe zi și mănânc destul de sănătos, deci nu se pune problema. Faza cu cartofi și castraveti sau rece nu are efect. Bineînțeles că nici operații nu vreau. Știți ceva cu rezultate bune?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-ar trebui niste analize medicale, sa vezi cum stai cu uratii in sange, cu toxinele din ficat si rinichii care nu se elimina si pungile alea de sub ochi, asta arata.

Cat despre mancatul mentionat de tine: "destul de sanatos", nu-i totusi "foarte sanatos", ceea ce ar trebui schimbat radical la stilul de mancat: 3 mese foarte sanatoase pe zi si 2 snak-uri de fructe.