| WizzArd3344 a întrebat:

Am niste spasme musculare in la picioare / brate. Am facut un pic efort + banuiesc ca este de la deshidratare. Pareri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Fantaspirit a răspuns:

Probabil ai deficit de potasiu și magneziu nu de la deshidratare.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La un pic de efort cam greu sa te deshidratezi. Probabil ai trecut de la tastatura calculatorului la efort fizic.

| Celcestietot a răspuns:

Ce au spus si baietii mai sus, dar poate este si din cauza odihnei sau ca nu iti este obisnuit corpul cu acel tip de efort.

| Adelina4679 a răspuns:

Spasmele provin de la deficit de magneziu