| anonim_4396 a întrebat:

Am niste vinisoare sparte pe picioare, ce ar putea fi? Cum sa scap de ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dara a răspuns:

Sunt capilare sparte si se trateaza in saloanele cosmetice, cu laser, creme speciale si alte cateva tratamente, care sunt destul de eficiente.

7 răspunsuri:
| mioara a răspuns:

Varice du-te la dr

| miriam a răspuns:

Sunt capilarcare s-au spart. acestea apar datorita statului mult in picioare si nu prea e nimic de facut, dar nu e nimic de car sa-ti faci pb.

| borsec a răspuns:

Varice se numesc, nu prea scapi asa usor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca sunt varice.varicele sunt groase si urate.am si eu ceva, sunt ca niste firicele de ata rosie.eu folosesc trombocid de cateva zile.inca nu vad nici un rezultat. mi-a recomandat si mie cineva.intreaba si tu la farmacie poate iti recomanda ceva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, capilare sparte dar daca nu folosesti creme cu masaj usor, devin varice si astea neingrijite, ajung la operatie. medicul iti va recomanda o crema sau un gel pt.asa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Telangiectaziile se numesc.....si eu ca si alte persoane incerc sa aflu cum se trateaza cel mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am si eu cateva tot p picioare, cred ca sunt de la ceara fierbinte sau de la epilator, as vrea sa stiu daca exista vreun tratament care nu include injectii sau laser, de ex. poate o crema sau un gel. nu stiu...