| biencutza123456 a întrebat:

Am o curiozitate...Sa zicem ca un barbat are un copil cu sotia.Si sa zicem ca urmeaza sa aiba un copil si cu alta femeie...Cei doi copii ai respectivului barbat vor semana, chiar daca sunt facuti cu mame diferite?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate putin eu asa cred pentru ca eu am o verisoara si tatal ei a mai avut un baiat cu o femeie si seamana intre ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca stii problemele alea de genetica dintr-a 9a de la bio... Cam aici se aplica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Or sa aiba trasaturi asemanatoare, pana la urma au acelasi tata, nu?

NOname
| NOname a răspuns:

Depinde de loteria genetică.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, Putin dupa tata. Foarte urat din partea lui.

| Fatamuntilor a răspuns:

N-as crede... Uneori nici frati buni (acelasi parinti), nu prea seamna intre ai...Sunt insa cazuri si cazuri.
Pe de alta parte s-au vazut cazuri in care persoanele seamana intre ele fara a fi frati (sosii).

| Xpressurself a răspuns:

Sunt mai multi factori care vor determina dezvoltarea celor doi frati. nu este doar genetica, mai trebuie luat in calcul mediul in care cresc, daca tatal este in preajma sau nu, daca cei doi petrec suficient timp impreuna. desigur ca in ceea ce priveste partea genetica a tatalui copii vor avea trasaturi comune insa sa stii ca este exact la fel ca si in cazul in care un tata si o mama au mai multi copii impreuna. vezi ca nu intotdeauna seamana fratii intre ei cu toate ca au aceeasi mama si acelasi tata.
cat despre gura lumii asa cu am vazut mai sus trebuie sa stii ca este absolut normat ca un barbat sa aiba mai multe femei. legal nu poti sa te casatoresti cu mai mult de o femeie/ barbat insa natura nu tine cont de legile oamenilor.