| cosss a întrebat:

am o durere de cap puternica de un an si jumatate. nici un doctor nu m-a rezolvat. toate analizele sunt bune. am facut si 3 RMN -uri si. nimic. si eu mor de dureri de cap. vreun sfat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| zuzuliana a răspuns:

incearca..sati faci ceva slujbe religioase

11 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Am cunoscut un asemenea caz in familie.Medicii erau intr-o deruta totala pentru ca analizele de rutina si tomografia erau perfecte.Pana la urma unul dintre ei a emis suspiciunea ca un parazit a migrat din stimac si s- a cuibarit in creier unde a inceput sa se inmulteasca si sa distruga celulele nervoase. Diagnosticul s-a confirmat la spitalul Colentina, la sectia de parazitologie, atunci abia infiintata, printr-o analiza speciala de sange. Dupa un tratament in cateva serii durerile au disparut.Sanatate! Mira

blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Exact ce au spus fetele mai sus iti spun si eu. Incearca un consult oftalmic mai amanuntit (daca esti din Bucuresti iti recomand cabinetul Dr Burloiu. O consultatie costa 50 de Roni. Are toata aparatura necesara in cabinet ), sau un consult stomatologic. Am o prietena care din cauza acestor dureri de cap tip migrena a ajuns pana la Londra de s-a programat la un Dr acolo si tot la noi i s-a dat de cap la un cabinet oftalmologic i s-a propus sa i se schimbe lentilele de la ochelari cu nu stiu ce tip de lentila si asa a scapat de durerile de cap.

| vio2006 a răspuns:

Nu stiu daca te va ajuta dar...merita incercat...Acum vreo 20 de ani am patit acelasi lucru... Dupa vreo doua luni petrecute "din doctor in doctor", un medic in varsta m-a sfatuit sa iau o luna vitamina B1 si B6...La inceput am ras, dar disperata, am incercat...La mine a functionat...Sanatate multa!

| jolie_3446 a răspuns:

am trecut prin ceva asemanator prin liceu, ma durea capul tare la ceafa si nu eram buna de nimic, ma trezeam si vroiam sa dorm iar etc. am fost la medici de toate felurile, inclusiv la psihiatru, am luat un tratament care nu-mi facea deloc bine iar cand am renuntat la el mi-a trecut. singurul meu sfat e sa nu te lasi. investigheaza, du-te peste tot si fa-ti analize, repeta-le daca e cazul. nu e normal sa te doar de un an si ceva

| MihaiA a răspuns:

Fa-ti un control oftalmologic. In poza te vad la birou, probabil in dreapta sau stanga ta este un PC. Incearca sa reduci timpul petrecut in fata calculatorului.
Daca nici asta nu da roade, fa-ti controale amanuntite la o clinica privata, pentru ca nu prea avem aparate in spitalele noastre.

| oareunde a răspuns:

Si eu am trecut prin asta :-| pot fi ochii o cauza! te sfatuiesc sa-ti faci un control. la mine s-a dovedit ca e de al ficat sad am urmat un tratament de vreo 15pastile zilnic. 3 luni... dupa care chiar nu am mai avut probleme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut si eu o durere de cap permanenta, timp de 1 an si 4 luni si, nici un medic nu mi-a gasit cauza. in final, sora mea (medic stomatolog) a gasit cauza durerii. nevralgie de nerv Arnold. Am luat 1 saptamana tagretol, 1/zi si mi-a trecut definitiv. nu iti recomand sa iei fara sa intrebi un medic. eu am avut noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca acupunctura!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa-ti cumperi o perna medicinala pentru spondiloza.gasesti la IKEIA si nu e prea scumpa.Eu am scapat de aceste dureri care ma-au torturat ani de zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imigram 100 mg e uimitor, costa un pic dar merita

| femeiainrosu39 a răspuns:

ai facut analize pentru o posibila afectiune la fiere?