| alina1234555 a întrebat:

De 2-3 ani am dureri de colon care se simt ca o injunghiere, durere destul de puternica care dureaza in medie 3-4 secunde. Am facut un tratament pentru stomac cu Nexium timp de 2 luni, iar durerile au disparut. Doamna doctor a spus ca din cauza stomacului am si dureri de colon. Mentionez ca sunt si 3, 4 zile in care nu ies afara. Azi am fost si am avut o durere atat de mare incat mi-au dat lacrimile. Nici urma de sangerare( nu cred ca sunt hemoroizi). Cand mi am facut analizele, am facut si ecografie si radiografie gastrica si am dat si urina si restul. Ce credeti ca ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa faci colonoscopie sa vada clar medicul ce anume este, fara colonoscopie nu poate diagnostica nimic. Ce varsta ai?

| Holy2010 a răspuns:

Gaze cel mai probabil