| anonim_4396 a întrebat:

Am o durere in partea stanga a abdomenului intre pelvis si coaste.Ce poate fi? E cazul sa ma ingrijorez? Am durerea de o zi, mai astept pana luni iar daca nu-mi trece ma duc la spital.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Okkultist a răspuns:

Cauzele pot fi multiple.
Nu va pot diagnostica pe TPU. nu?
Am intalnit, au venit la doctor si spuneau ca ii doare burta.
Era de fapt splina.
Deci...
Cauze multiple, intrebari multiple, de asemenea banuieli si solutii.
Greu de nimerit nu?
Daca este o durere chiar insuportabila, intr-adevar va recomand spitalul nu medicul de familie.
Descrieti simptomele usor si calm, si ve-ti rezolva in cateva zile.
O zi frumoasa.
Sper ca v-am ajutat asta in urma info descrise de dvs!

| paulmicutz a răspuns:

Nu era mai simplu sa te duci deja la doctor. Pe TPU nu gasesti doctori...