| noraaa a întrebat:

Bună! Mă confrunt cu senzația de greață timp de 4 luni și ieri am fost să mi fac o endoscopie (la recomandarea medicului, după ce am făcut alte analize de sânge, ecografie, etc), iar acum am o durere în partea stângă a pieptului până la umăr-braț uneori resimțită ca niște înțepături alteori doar o durere sau ca o apăsare. Ar trebui să mă îngrijorez sau să mai aștept să văd dacă trece de la sine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Standt a răspuns:

Da, ar trebui sa te ingrijorezi.

| ClaRa91 a răspuns:

''o durere în partea stângă a pieptului până la umăr-braț uneori resimțită ca niște înțepături alteori doar o durere sau ca o apăsare.''
Preinfarct.\
''Ar trebui să mă îngrijorez''
Nu. Veri suferi un infarct si gata!
Mergi la medic.