| Deviliz a întrebat:

Am o intrebare biscuiti aceia Belvita start mentin silueta sau ingrasa? Am sesizat ca imi plac foarte mult si nu stiu daca pot manca des.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| traficanta a răspuns:

Eu ii mancam dimineata in perioada cand am slabit. Da mai bine mananci altceva mai sanatos si lasa'te de aia ca au o groaza de chimicale prin ei :-ss mananca 2 felii de paine neagra cu unt si gem sa-ti dea energie pentru toata ziuawinking

| Doar1îngeR a răspuns:

Pai uita-te si tu ce scrie la calorii.

| Hypathia a răspuns:

Orice, oricat de sanatos ar fi, consumat in cantitati mari poate duce la ingrasare, ca sa nu mai zic de efectele secundare care pot aparea in cazul in care se face exces de anumite vitamine, pentru ca nici prea multe vitamine nu ne fac bine. Bafta si ai grija de sanatate!

| Smiiiilee a răspuns:

4 biscuitii au 64 de calorii...Cred. Si mie imi plac, dar nu stiu daca ingrasa adica nu are ce: cereale integrale, fructe, vitamine si meire. Dar trebuie consumat in cantitati mici happy

| Nitu_Lidia_Lorena_1978 a răspuns:

Gresit, un singur biscuit are 64 de calorii - scrie pe pachet. Nicicum un consum mare nu poate mentine silueta, dar moderat cred ca merg consumati.