| 5dfsd3612 a întrebat:

Cum sa-mi mentin silueta?

Răspuns Câştigător
| mihaela5 a răspuns:

Daca vrei sati menti silueta trebuie sa faci urmatoare lucruri:manaci fructe, faci sport, mananci mai putine fast food si asa o sa ai o silueta de indiviat.

8 răspunsuri:
| anyshor a răspuns:

Intra pe acest site si vei gasi raspunul la intrebare.
- http://www.csid.ro/dieta/cum-sa-te-mentii-supla-4350309/
Sper ca te-am ajutat. Pwp :*

| Xtadelo a răspuns:

Http://dieta.ele.ro/......a6979.html

Se pune ca micul dejun trebuie sa-l mananci singur, pranzul sa-l imparti cu prietenii si masa de seara s-o dai dusmanilor. Zicala se refera la faptul ca aceeasi cantitate de alimente se asimileaza diferit si are efecte diferite asupra organismului, in functie de perioada zilei.

Pentru a ne tine in frau apetitul, fara a chinui in mod inutil organismul, este bine sa incepem ziua cu un mic dejun hranitor. El are rolul de a impulsiona metabolismul, de a da organismului fluidele si substantele hranitoare care-i sunt necesare pentru a incepe activitatea zilnica in bune conditii. Veti preveni astfel "faptele nesabuite" de dupa-amiaza.

Fara dulciuri! Dulciurile stimuleaza apetitul. De asemenea, infuzia de energie simtita dupa ce le mancam este urmata de o curba descendenta.

Cei 3 de 3! Este bine ca o masa sa includa trei tipuri de feluri, de trei culori diferite, la temperaturi diferite. Obtinem astfel senzatia de satietate si satisfactie (fara a ne indopa cu alimente bogate in hidrocarbonati: paine, paste, supa de fasole sau de taietei), care va va diminua apetitul pentru grasimi.

Nu te grabi cand mananci. Hrana mestecata bine este digerata mult mai repede de catre sucurile gastrice si, evident, eliminata mai repede din organism.

Inceteaza cu numaratul caloriilor si incearca sa practici o forma de sport (chiar si o plimbare in parc), sa beneficiezi de un masaj sau sa profiti de cateva impachetari anticelulitice sau sedinte de electrostimulare. Toate acestea vor face minuni (tonifiere la superlativ, pierderea a catorva grade de celulita pana la disparitia completa a acesteia, eliminarea retentiei de apa, precum si a toxinelor) pentru trupul tau, ajutand la accelerarea ritmului de pierdere a kilogramelor in plus.

Renunta la o parte din alimentele dietetice, acelea care iti provoaca repulsie cand trebuie sa le pui pe masa.

Renunta la ideea ca poti slabi sanatos in 30 de zile ceea ce ai pus temeinic in 365! Nici o treaba "pe fuga" nu este durabila si nu da rezultatele dorite!

Si nu uita ca cele mai mari victorii se obtin cu rabdare, calcul, pasiune si inteligenta. Iar noi, femeile, avem toate aceste calitati!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu ajutorul unei alimentatii echilibrate si prin mentinerea unei activitati fizice moderate.Este bine sa consumi cat mai rar(sau chiar deloc)produse fast-food si mezeluri si sa nu consumi in cantitati mari dulciuri,chipsuri,sucuri si alte produse din comert(pe care ar fi bine sa le consumi doar de pofta,ocazional),paine, nuci, alune, migdale, fistic sau seminte.Cat despre prajeli,ar fi bine sa le raresti considerabil si sa nu optezi pentru ele decat in cazul in care nu ai de ales(fiind presata de timp, sau neavand alte variante). Carnea este bine sa nu fie foarte grasa, deci poti pune accent pe cea pui si peste, iar cea de carne/vita sa o consumi ocazional.
Cat despre activitatea fizica, nu e nevoie de foarte mult efort.Chiar si mersul pe jos, spre scoala/serviciu te va ajuta sa te mentii. Spre exemplu, in jur de 40 de minute de mers cu viteza medie vor fi extrem de folositoare pentru mentinere.In schimb,este bine sa mai faci si in paralel miscare, optand pentru diferite exercitii sau activitati fizice(inot, jogging, volei, etc)de cateva ori pe saptamana.Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananci sanatos, si faci cate putin sport in fiecare zi.
Nu tine regim ca te slabeste, nu fuma, nu bea in exces.

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,iti poti mentine silueta facand sport.Nimic mai simplu de atat.

| razvangabriel96 a răspuns:

Mananci ce vrei oricand vrei dar alearga o daata la 2 zile cel putin.

| Madalina_7770 a răspuns:

Buna, cel mai bun mod de a iti mentine silueta este sa faci sport, sa mananci fructe si orce mancare vrei, eu de ex mananc orce si dulciuri si grasime si tot ce vreau si poftesc si am 56 de kg si 1, 76 si mai fac acasa 30 de min o ora de miscare, iti urez succes. Fundabatting eyelashes?

| mat31 a răspuns:

Fructe si legume ( in special rosii, lamai si banane ) sport in fiecare zi ( inot sau ciclism recomandat ) fara fast food si pizza si cel mai important fara zahar