| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare ce ma preocupa! menstruatia mea mereu a fost neregulata, am primit si tratament de la endocrinolog, s-a mai regulat. iar acum iarasi nu e regulata! Luna aceasta trebuia sa-mi vina menstra pe 11.insa am avut mici singerari pe 1, apoi pe 10 iar nste singerari, insotite cu simpomele unei mentre si m-am bucurat ca vine, insa n-a venit acum e 23. si ink astept. La ginecolog am fost 2 luni in urma. insa acum de vreo 3 zile apare o durere scurta in abdomenul mic, la cont sex nu am dureri si ma gindesc ca nu e vorba de o rana pe col. si miine am de gind sa merg la ginec de dimineata + un control la org bazinului mic! Cred ca nu ar fi vorba de vreun chist! Sint foarte preocupata! probilitatea unei sarcini e exclusa! Ce sfaturi aveti pn mine!?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hypathia a răspuns:

Draga mea, eu de când mă știu, (am 26 de ani), am menstruația neregulată și nu sufăr de nici o boală gravă sau mai putin gravă care să-mi provoace acest lucru. Fiecare organism este unic și nu se mai fac generalizări în medicină cum se făceau acum câțiva ani, de aceea acum există tratamente personalizate, așadar poate că există femei a căror menstruație nu se reglează niciodată și nu au nici o problemă de sănătate. Baftă!

5 răspunsuri:
| CristinaLăvMucAnonim a răspuns:

Posibil sa fii gravida sad

| A_7901 a răspuns:

Nu stiu cati ani ai deci nu pot sa zic nimic decat sa ai grija cum te imbraci sa nu faci vreo anexita.Varianta unui ovar polichistic nu e exclusa.Stiu cazuri.

| roby_4802 a răspuns:

Faci prea mult sex

| Seby91 a răspuns:

Cine te-a regulat poate vroiai sa zici reglat nu regulatlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca cu vit. A si E forte la mine a mers bine