| andrei1121 a întrebat:

Am o intrebare la ceafa in stanga si in dreapta mi-au aparut doi ganglioni care acum 1 saptamana stiu bine ca nu erau azi ii descoperiri si nu stiu de ce au aparut ajutati-ma cum sa scap de ei funda
ps. eu de marti am rubeola sa fie din cauza asta o sa-mi treaca ganglioni de la ceafa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vorbești să scapi de ei de parcă ar sta pe piele și printr-o singură atingere i-ai da jos!
Da, este un răspuns la rubeolă, corpul reacționează. Vor ceda odată cu vindecarea completă. Nu faci baie generală.
Sănătate!
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| Dana211 a răspuns:

Faptul ca ti s-au umflat ganglionii e un efect al rubeolei deci nu iti fa probleme. Isi vor revenii la normal odata cu trecerea bolii

| Marichiuy a răspuns:

Hi! si eu am avut rubeola si mi s-au umflat ganglioni... bubitele mi-au trecut dar ganglioni mi-au m-ai ramas cateva zile.happy... apoi au disparut!happy