| Diana_6484 a întrebat:

BuNA TPU! am o intrebare cam stupida dar vreau raspuns urgent. imi tot apar cosuri de vreo saptamana ciudat e ca pana acum nu am avut nici unul sir de marti pana acum mi'au aparut 7 cryingcrying vreau sa scap de ele si nu stiu cum cryingcryingcrying va rog ajutati-ma! FuNDAAA MAREEEE PT CEL CARE MA POATE AJUTAA cryingcryingcrying :*

Răspuns Câştigător
| PiTiK_6085 a răspuns:

Te sfatuiesc sa intrebi un dermatolog.El stie cel mai bine cum sa scapi de ele.Asa m-am luat si eu dupa toata lumea sa folosesc creme pentru cosuri si degeaba ca tot imi apar.Si sa nu folosesti fond de ten pentru ca se vede urat si le inflamezi.Cum am spus dermatologul iti va spune ce trebuie sa faci.winkingParerea mea acum mai intreaba si vezi ce iti mai spun si altii.:*

1 răspuns:
| ShockyPunk a răspuns:

Pai.depinde de varsta. Poate ai ajuns la pubertate. Sau din cauza ca ai folosit prea multe solutii pentru ten. Ai pus mana murdara pe fata, sau nu ai o igiena destul de buna.
Sunt multe posibilitati, nu ai dat destule informatii.
Si ca sa scapi de ele e destul de greu.Sunt foarte multe produse antiacneice.si nu stii care ti se potriveste tie
Cel mai bine ar fi sa consulti un dermatolog.