| just3for3life a întrebat:

Am o mare problema si nu stiu cum sa o remediez.Sunt adolescenta si am constatat ca imi cade parul si asta este vizibil. Vreau sa specific ca eu am avut un par foarte bogat si sanatos insa nu stiu cum s-a ajuns sa-mi cada parul.As vrea sa ma sfatuiti si as dori sa primesc si sfatul unui specialist.Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Kassandra1408 a răspuns:

Stai calma. O data cu venirea primaverii este complet normal sa iti cada mai mult par. Dar ca sa nu intri in panica cauta la plafar un sampon anti-rupere si foloseste petrol. Iti recomand flora derm, un produs naturist special pentru par si pielre. Sper sa te ajute. Mai poti incerca masti naturale de pe internet. Pentru mine a functionat cea cu ou si cae cu kiwi. Bafta si nu te mai panica:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Naparlesti!

| Zuzaaa a răspuns:

Ei nu-s specialista. da tuh ti`l faci cu placa sau nu stiu incearca sa-l tunzi regulat si foloseste produse naturale. cele care au aparut acum nu spun ca nu sunt bune.insa... happy incearca sa te dai cu balsam de par. si nu da pe radacina se stricaaa! ti`l inmoi... ia produse in care scrie pe eticheta pentru intarirea parului probabil pentru ca nu mananci destul de multe vitamine nu stiu e parerea mea mai asteapta si alte raspunsuri, poate am gresit cu ceva nu`s experta