| penelope a întrebat:

de ceva timp imi cade ff mult parul.as vrea din suflet sa rezolv aceasta problema dar nu asa "dupa ureche" vreau sa consult un medic mai intai pentru a-mi da un tratament.intrebarea mea este la ce medic sa merg? va multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Dermatolog... fie intr-un centru de diagnostic( cu trimitere de la medicul de familie) fie la o Clinica de dermatologie ( tot cu trimitere) fie la un un cabinet dermatologic particular.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la un medic dermatolog.
Nu uita că stresul este factorul principal care duce la căderea părului!
Sănătate.
Pa, pa.

| Corina a răspuns:

Specialistul care se ocupa de par, unghii si piele este medicul dermatolog.