| bleakk a întrebat:

Am o operatie facuta acuma 6-7 ani. Este inestetica si este de la buric 10 cm in jos. Au iesit si 2 granuloame de fir care au inrautatit situatia si arata si mai urat, mi-este destul de rusine cand ma duc la un strand ceva.De operatie (cicatrice) nu pot scapa, dar cum sa scap de aceasta rusine si nesiguranta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| laramistigan27 a răspuns:

Eu zic sa nu-ti mai pese,ca acand faci o operatie,nu ai ce face, trebuie s-o faci si dupa aia te duci si tu la strand ca tot omu, da oamenii aia grasi, cu grasime peste tot si-s in costum de baie, de aia chiar te dezgusti ca pe ei nu i-a obligat nimeni sa se ingrase.Sa stii ca oamenii inteleg daca ai o cicatrice, ceva, fiecare daca n-a avut trebuie sa faca pana la urma, da paia grasii cine i-a pus sa se ingrase? Deci nu mai fi asa rusinos si happy