| bleakk a întrebat:

Ce parere aveti, este ok sa-mi fac un tatuaj anumebca sa acopere o cicatrice de la o veche operatie de la buric in jos care mi se pare inestetica? Sau nu e buna zona ca va creste parul? Sunt baiat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si crezi ca asa bun va fi acel tatuaj ca va acoperi tot. Stai in banca ta. Ti-am vazut poza aia acum ceva timp. Mai bine trateaza-ti acneea. Pe aia n-o observi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e buna zona, lasand deoparte cum ar putea arata un tatuaj peste o cicatrice (ale carei dimensiuni nici macar nu le-ai specificat) ar mai putea interveni si alte complicatii, mai bine las-o asa!

Acneea aceea este, insa, destul de irezistibila, inestetic vorbind;)).
Normal ca nu vrei s-o tratezi, inca mai speri la ziua in care se va face un comic si despre problema ta dermatologica :

http://i.imgur.com/zP5Sinz.png

alla Polaris.

| bleakk explică (pentru anonim_4396):

Ce acnee?

| anonim_4396 a răspuns (pentru bleakk):

Acneea de pe pometii tai, sau ma rog, poza era din profil, acneea de pe fatusca ta.Trateaz-o, asta incercam sa spunem si eu si carcotasul de mai sus.

| bleakk explică (pentru anonim_4396):

De fapt, nu prea am acnee, asa se vedea in poza, poate o mica iritatie dupa barbierit

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Daca faci vreodata tatuaj vezi sa ceri sa iti desfaca in fata ta acul. ca altfel poti lua hepatita. iar in Romania sunt cam 3 milioane de persoane cu hepatita.

| catanavip a răspuns:

Fa-ti un tatuaj daca crezi ca te ajuta si te simti pregatit pentru asta