| mIsTeR a întrebat:

Am o prietena ...cand are menstruatia ii curge cu cheaguri...este normal? mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| vio a răspuns:

Nu e normal... pierde si singe bun...trebuie sa mearga la doctor...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Prezența cheagurilor de sânge indică o răceală care nu a fost tratată (anexita este cea mai frecventă afecțiune întâlnită la fete).
Trebuie să o vadă un medic ginecolog cât mai curând cu putință.
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am menstruatia cu cheaguri si este vorba despre o problema de coagulare a sangelui. dar este adevarat ca inainte sa imi puna acets diagnostic am fost suspectata de anexita si de chisturi ovariene.deci,prin urmare poate fi vorba despre orice.trebuie sa mearga la doctor pentru ca acestea sunt lucruri serioase si trebuiesc tratate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am cheaGURI la menstruatie dar nu tot timpul.cred ca din cauza unei raceli...se intampla... dar totusi ar trebui vizitat un medic ginecolog... cel mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In caz de ciclu abundent cu cheaguri si dereglari de ciclu Cretisoara.(Ceai sau picaturi)