| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema: Am mereu senzatia de urinare, mai ales cand plec de acasa(daca stau acasa, linistit, nu am aceasta senzatie). A inceput acum vreo doua saptamani, s-a mai ameliorat din cauza medicamentelor (Uricol, Omeran si Flamexin), iar acum a revenit putin. Am fost la urolog, a spus ca e totul perfect, am facut o ecografie generala si e totul perfect: rinichi, pancreas, ficat, prostata. Deci nu e niciun semn de nimic. Singura problema sa zicem asa, este faptul ca la analizele de urina a iesit putin oxalat de calciu. Doctorul a spus ca poate fi pe fond emotional, psihic. Ce pot face? Cum fac sa treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| YONTU a răspuns:

Sau poate fi o simpla raceala la rinichi, de aceea ai senzatia ca tot urinezi... E temporara! happy

| anonim_4396 explică (pentru YONTU):

Ma gandesc ca s-ar fi observat la ecografie, daca ar fi fost raceala...

| Anneshht a răspuns:

Incearca la mai multi medici, de preferat la o clinica particulara. Niciodata sa nu te bazezi pe un singur rezultat. Si da, in ceea ce priveste fondul emotional, psihic, s-ar putea sa fie asa. Asta patesc multe persoane, de ex. Atunci cand sunt foarte stresati, cand au foarte multe lucruri de facut, sau chiar cand cineva ii supune la diverse chestii. Sau, asta poate fi numai in mintea ta. Ca atunci cand pleci de acasa, ai senzatia de urinare. Incearca sa nu te mai gandesti la asta, vei realiza ca iti va trece. Este o chestie psihoogica minora. Poate fi rezolvata usor.