| NowForYou000 a întrebat:

Am o problema cu ochii. Unul este normal, celalalt nu e la fel. Parca este adormit, pleoapa nu sta normal, e cam lasata. Sa merg la un oftamolog nu imi permit financiar absolut deloc. Imi poate spune cineva ce am? Cum se numeste mai exact? Ichiul are aspectul acela de "ochi leneș". Aaa, da... am uitat sa precizez sa ablosut normal si clar. Aici nu e nicio problema, vad clar chiar si de la distanta. Dar ma deranjează acest ochi cel mai mult cand fac poze. Parca imi fuge ochiul. Deci, cum se numeste problema asta? Asta as vrea mai mult sa stiu. Si imi puteti recomanda si niste ochelari/lentile/picături sau orice cu care pot rezolva aceasta problema? As vrea sa ochii mei sa fie egali.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Problema pleoapelor lasate se poate rezolva printr-o mica interventie chirurgcala, la o clinica oftalmologica.
Medicul de familie iti face un bilet de trimitere, ti se face o programare, iar dupa "operatie" te vindeci in 2-3 saptamani, ca si cand te tai la deget. Nu este dureros, poate te lasa acasa in acelasi zi. happy

| xerxes1 a răspuns:

Fii atent daca si alti muschi ai fetei incep sa fie lenesi.

Răspuns utilizator avertizat