| dianaaaa123 a întrebat:

Dau funda! Buna ziua. Sunt fata si am 14 ani, si cam de 3 zile dimineata in special, mi se inroseste ochiul drept dar nu stiu din ce cauza. Eu in momentul de fata am miopie, dioprie 3, 25 la ambii ochi si port ochelari. Am mai avut o problema cu ochiul stang in luna noiembrie a anului trecut si am fost internata in spital deoarece am suferit de keratita profunda. Doctorul oftamolog la care am fost mi-a dat niste picaturi pentru ochi numite Lubristil pentru a-mi umezii ochii dimineata si seara.Am luat Lubristil din iarna pana acum, dar nu stiu de ce acum mi se inroseste ochiul drept pentru ca n-am avut niciun fel de problema cu el pana acum. Daca stiti cumva ce problema as putea avea va rog dati-mi un sfat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mentaaaaa a răspuns:

Buna Diana! Cred ca trebuie sa consulti medicul.

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sfatul cel mai sincer: mergi cât mai repede la medicul oftalmolog, au apărut probleme.
Sănătate!
Pa, pa.