| Luizamc a întrebat:

Am o problema cu somnul! De cateva zile nu mai pot sa adorm la ore normale Ca 10-11 noaptea, ținând cont ca am un program școlar destul de încărcat. Mi am dereglat ora de somn in vacanta cand am inceput sa ma culc pe la 1-2.
Somnul meu e plecat de tot se pare...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Vei vedea că în aproximativ o săptămână îți vei relua programul de somn, fiindcă tu te trezești mereu la aproximativ 06:30-07:00 iar organismul nu va putea face față dacă dormi doar 4-5 h pe noapte.
Încearcă să bei seara lapte, ceai de tei și lămâie.

O zi frumoasă.

1 răspuns:
| TheBestTPU a răspuns:

Exact asa mi se intampla si mie. De vreo saptamana nu mai pot sa dorm la orele 22-23. Imi ia foarte mult pana cand adorm. Ieri am baut un ceai de tei cu lamaie si parca a fost mai OK. Incearca si tu. ^_^