| Walker a întrebat:

Am o problema dentara.Astazi,cand m-am spalat pe dinti am observat un inceput de carie intre cei 2 dinti din fata, de sus.Nu este gaurit nimic... Ce se va intampla in continuare? Chiar daca ma spal mai des pe dinti nu pot face nimic sa dispara?

Multumesc si astept raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cariile nu mai pot disparea o data aparute. Daca te speli mai des de doua ori pe zi nu obtii beneficii suplimentare. Numai stomatologul te poate ajuta acum. Cu cat mai repede, cu atat mai bine.

5 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Mergi la un control stomatologic, iar doctorul va sti exact daca e vorba de o carie sau o pata superficiala, daca necesita sau nu o interventie din partea lui. Daca e o carie, atunci trateaz-o cat mai repede, cat e minora si nu te doare, altfel vei avea de suferit cu ea...

| Zippy a răspuns:

De disparut nu dispare, eventual nu va mai creste

| Raamonikaa a răspuns:

Urgent la dentist, sunt dintii din fata si e foarte important pentru estetica.

| MisDia a răspuns:

Buna!
Din pacate trebuie sa mergi la stomatologie.

| laura06 a răspuns:

Nu este carie, trebui sa-ti faci un detartraj dentar pentru ca nu va fi foarte estetic cand se va mari acea piatra.
(fa bani jucand gratis zilnic ca la aparate http://www.prizee-jackpot.com/? parrain=4e10bed935974b2032020000)