| Anonimow a întrebat:

Am o problema... ejaculez mult prea repede cand ma masturbez...a trecut cineva prin asta? stie cineva cum sa fac sa nu mai ejaculez asa repede? Fara glume va rog. Funda si mersi anticipat pentru raspunsuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se numeste ejaculare precoce si apare de la excesul de masturbare si folosirea pornografiei inainte de 18 ani.
Metode de corectare: masturbeaza-te mai rar (maxim de doua ori pe saptamana), nu folosi pornografie, de fiecare data cand simti ca iti vine sa ejaculezi opreste-te putin si abtine-te. Invata sa te controlezi, scopul masturbarii in adolescenta este exact asta: sa inveti cum reactioneaza corpul tau si sa inveti sa te controlezi

| Anonimow explică (pentru Brigaela):

Mersi frumos ....ma masturbez doar o data pe saptamana dar utilizand material pornografic.O sa o fac mai rar si fara material pornografic de acum, sper sa am rezultate.

| Brigaela a răspuns (pentru Anonimow):

Si probabil ai doar 17 ani. Pornografia este interzisa minorilor pentru protectia lor, presupun ca stii asta. daca tu ai acceptat sa renunti la protectia oferita de educatie, acum e normal sa ai probleme. O sa ai rezultate, dar o sa dureze cativa ani de zile.

5 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Sa te masturbezi este ceva firesc, dar mai rareste-o! Pun pariu ca ti-o freci din ce in ce mai des ca sa vezi daca tot asa de rapid ejaculezi. Gaseste-ti ocupatii care sa te distraga cat mai mult de la aceasta preocupare : sport, munca fizica, un hobby oarecare, invatatura, o prietena intelegatoare. Altfel o sa ajungi sa ejaculezi si fara sa te masturbezi, doar vazand sau imaginandu-ti ceva cu tenta erotica. Bafta si minte limpede iti doresc!

| doctorandus a răspuns:

A te masturba in mod des duce la intarzierea ejacularii in timpul unui contact sexual adevarat. Plus ca odata ce trec anii vei deveni mai putin excitabil, asa ca va trece de la sine.

| bee_2378 a răspuns:

Frate,ai o problema...dar una cu capul