| Kidd a întrebat:

Am o problema. Lipsa de calciu. rolling eyes
Din cauza asta am suferit mult. straight face Si ai am o problema. Transpiratia excesiva. Am inteles ca e din cauza lipsei de calciu. Mentionez ca niciun deodorant nu-si face efectul crying
Si se vede >:" PLZ HELP! P. S.: Vreau sa raspundeti doar daca stiti sau chiar ti trecut p'n asta happy
Multumesc happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lollidella a răspuns:

Transpiratia excesiva poate fi si din vina pubertatii ( daca te mai aflii la aceatsa varsta) pentru ca si eu mai patesc asa si stiu cum ewinking si am intrebat-o pe mama si ea mi-a zis ca este normal varstei pe care o am si in timp organismul se va regla. big grin

5 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

Fa'ti calciu intravenos!

Ce'i asa greu! Mergi la un doctor, si cel mai probabil asta iti va prescrie!

| hippiemuslim a răspuns:

Pai ia calciu. Ca deodorant, cel mai bun pe care il cunosc e Infasil: http://www.infasil.it/? cu=deodoranti. Nu stiu daca exista la noi.

| Irina117 a răspuns:

Bună!
Păi înceacă ceva de la farmcie...adică cere nişte soluţii sau un deodorant bun sau aşa ceva.
La farmacie trebuie să îţi dea ceva bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si mie mi se intampla
si ma enerveaza la culme
o colega careia i se intampla la fel mi-a zis ca era din cauza dulciurilor si ca a incetat sa mai manance si nu mai transpira.

| rebybaby a răspuns:

Si eu am lipsa de calciu si am numai pielite la degete eu am fost la doctor si mi-au zis sa mananc branza cascaval ceva cu lapte sau facut sa mananc multa miere din 2 in 2 luni daca se poate sa imi o substanta nu stiu de care in burta este ceva albicios dar lipsa de calciu este foarte grea se zice ca te oboseste si psihic si moral inseamna ca corpul tau nu este asa rezistent sper ca te-am ajutat macarr 1%