| anonim_4396 a întrebat:

Hey ...am 13 ani si am o problema, am lipsa de calciu si nu i-au tratament, de un timp am observat ca imi tremura degetele de la maini stiu ca pare ciudat, imi puteti spune daca stiti cumva daca e din cauza lipsei de calciu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Marina1000 a răspuns:

Da.îţi tremură oasele degetelor.ţi le pocneşti frecvent bănuiescbig grin.şi eu la fel.şi eu am avut lipsă de calciu. poţi lua nişte pastile efervescente cu calciu. ajutăbig grin

| Poison0fL0v3 a răspuns:

Da. si daca mai ai si alte boli. probabil si de la alea. succes!