| Nick2001 a întrebat:

Am o problema. Mi-e frica sa mananc in public. De exemplu la scoala. Mi-e frica sa mananc deoarece cred ca mi se va face rau si o sa vomit iar toata lumea o sa rada si o sa ma simt stupid. Nu mananc absolut nimic la scoala din cauza asta. Am fost la o zi de nastere si nu am mancat nimic... cred ca totul e in capul meu...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| KillMePlease a răspuns:

De cee?
Stai calma, nu se va intampla nimic rau...Manca doar ce iti prieste si puţin daca in general ti-e rau cand mananci... Daca nu, stai fara griji.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei când mănânci ceva vomiți? Probabil nu, așa că n-ai de ce să-ți faci griji.

| xXxXxCataxXxXx a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie frica de asa ceva pur si simplu mananca ca si cum ai fi acasa fara nicio jena

| ChrissAndrea013 a răspuns:

Heii. Lumea e rea, mai ales la scoala. Se uita la sandwich -ul tau si încep sa critice. Te-ai prins la ce am vrut sa ma refer... Nu iti face griji, mănâncă liniștita... Daca simți ca iti este rau, fugi la baie... Iar daca iti este jena, te înteleg. Si eu sunt la fel... Mananc cu mușcături mici si ma asigur ca nu se întâmpla nimic rau... Doar mănâncă si nu iti mai face atâtea probleme! Multă bafta!