| Abby12 a întrebat:

Am o problema! Nu pot adormi deloc! In fiecare seara stau pana la 2, 3 noaptea! Am incercat de toate! Am numarat pana la 1.000, am citit cea mai plictisitoare carte pe care o am, am incercat toate metodele! Nu merge deloc! Chiar nici acum nu mi-e somn... dar as vrea sa dorm... de ex. ma bag in pal la ora 23:30 si adorm la 01:30! Ma innebuneste de la scoala adorm la ore! Ajutati-ma ca sa pot dormi! Fundita big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GizazCraist a răspuns:

Posibil sa suferi de depresie pentru ca aceastea produce tot felul de tulburari cum ar fin insomnie, lipsa poftei de mancare, etc.
dar ma rog daca vrei sa dormi atunci bea niste lapte cald inainte de culcare, incearca sa te holbezi in gol pana simti ca-ti amortesc ochii(la mine merge uneori) sau daca astea nu merg atunci tine-o tot asa si incearca sa nu dormi deloc in timpul zilei pentru ca la un moment dat oboseala acumulata va forta organismul sa adoarma si o sa recuperezi somnul

4 răspunsuri:
| Q69 a răspuns:

inainte de a trece la somn fa un ceai de tei cu miere de albine

| aveam14ani a răspuns:

Am avut aceeasi problema asta vara. ststeam pana la 5-6-7 dimineata.
incearca cu somnifere, lapte cald, daca nu, nu dormi tot weekend-ul sau fa sport, consuma-te.eu una asa am scapat de chestia asta...
sper ca te-am ajutatkiss somn usor in caz ca te va lua somnulbig grin

| Abby12 explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri!

| Sergiu_Sergiu_1905 a răspuns:

Nu stiu ce ar putea sa te ajute, sfaturile cu lapte cald seara, sau ceai verde etc, dun inutile, eu iti vb din proprie experienta, incerca cu melatonina, le gasesti fara reteta, dar nici astea nu fac minuni, dupa 2, 3 zile de administrare poate dormi 1 ora, poate 2, 3 in plus! Asta ca sa nu iei medicamente foarte puternici!