| Kittynika a întrebat:

Am o reactie alergica la tinctura de propolis aplicata extern, pe piele ma mananca si se inroseste. Daca vreau sa iau picaturi in apa, ceai adica intern credeti ca s-ar putea produce vreo reactie alergica? raspundeti care stiti nu dati raspunsuri aiurea nefolositoare si stupide.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Foarte probabil sa faci alergie severa. Pana la urma, orice medicament asa se testeaza: ti se aplica subcutanat si, daca te inrosesti, nu il inghiti sau nu ti se injecteaza. Tu faci reactie la aplicarea directa pe piele, ceea ce denota o sensibilitate extrem de mare. La inghitirea produsului este foarte probabil sa faci o reactie alergica grava, chiar soc anafilactic.