| Sawarekh a întrebat:

Am o stare foarte inconfortabila fiindca nu imi mai trece tusea, am fost racit 1 saptamana, insa de 2 saptamani jumate tusesc intr-una.
Efectiv nu imi trece, nu cred ca e de la raceala, fiindca este tuse seaca, simt ca ma mananca ceva pe gat si nu imi trece, ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cu medicul de familie nu ai vorbit? Nici cu mama ta?
Bea ceaiuri multe, calde (nu la temperatura camerei). Nu mânca din frigider și nu bea nimic rece sau acidulat. Și, dacă te vei duce la orice farmacie, o să primești niste sfaturi, o să îți recomande siropuri expectorante.

| 1997onur a răspuns:

Mergi la medicul ce familie ori dacă nu vrei sa mergi du-te la farmacie vezi ca acolo are https://www.medicamente-online.ro/......15818.html astea sunt bune eu mi-am loat o data răcisem rău și tot asa dureri de gat și tuse aveam bine la mine era și puțină febra și loasem ceai și strepsils

| Antopuff a răspuns:

Acc pentru tuse seaca sa o transformi in productiva si sa elimini mucusul.

| 44mon a răspuns:

Fumezi? E un simptom destul de întâlnit la fumători. Dacă da, lasă-le de tot sau măcar ia o pauză.