| Rose_2860 a întrebat:

Am o umflatura mica la subrat, nu ma doare, dar nu stiu ce poate fi. Voi ce ziceti? E ca o mica biluta, mobilastraight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Daca este o formatiune mobila, este un ganglion ce nu ar trebui sa-ti puna probleme. Poti totusi sa mergi macar la medicul de familie sa te consulte.

| Minnie a răspuns:

Nu vreau sa te sperii dar, dupa nume, daca esti fata, du-te mai repede la un medic ca poate fi ceva ce necesita control medical

| marrr a răspuns:

Poate fi un ganglion marit. Du-te la medicul de familie care iti va spune daca e normal sau nu. Si eu am doi ganglioni la nivelul gatului, al capului si imi faceam griji din ceea ce am citit pe Internet, dar mi s-a spus ca e normal, pentru ca am avut amigdalita si sinuzita, iar acei ganglioni pot ramane mariti dupa o infectie prin zona.
Daca e la subrat, poate fi de la o iritatie din cauza rasului.[cu lama sau orice altceva], dar cel mai bine ar fi sa verifici, consultand pe cineva specializat. Multa sanatate!

| rosto a răspuns:

Eu stiam ca in zona aia sunt niste ganglioni care se pot inflama si cel mai bine ar fi sa mergi la medic. happy

| T30D0RA a răspuns:

Si eu am la fel. straight face

| Andreea_1745 a răspuns:

Si eu am avut fix la fel, numai ca ma durea cand puneam mana acolo. Mie mi-a trecut intr-o saptamana pur si simplu.Nu stiu daca e ceva mai grav ar trebui sa te duci la medic dar eu zic sa mai astepti putin... poate iti trece si tie.Sanatate!

| Диана a răspuns:

Cred ca e un ganglion umflat. thinking
Ar fi mai bine sa mergi la un medic. happy

| miasdbnqwyiudnwqiygu a răspuns:

Poate fi de la ras, incearca un stik (deodorant) cu aloe
Sanatatebig grin!

| SunetAlb a răspuns:

Daca te-ai ras poate fi un fir de par crescut sub piele... va iesi singur peste ceva vreme si va elimina un lichid