| Azazaa a întrebat:

paii de vreo 3 zile de cand m-am trz ma durea foarte dare bratul stang..ma injunghiaa. credeam ca este din cauza ca am dormit uratsad apoi durerea sa stabilit in partea subratului.
Acum 10 min m-am uitat mai binee. credeam ca am un cos in piele dar am observat ca de la subrat putin mai sus [ undeva pe brat pe partea interioara] am un fel de "biluta-galmaa" de marimea unei pastile din aia mai micaa..sau o boaba de porbum. cand ies la frig ma doare tot bratul dar si cand ridic mana sa o misc mai bruscsad. cateodata ma doare cu tot cu sanstraight face
Ce ziceti. aveti idei ce poate fi? si cum pot trata
P.S: Doctorii nu prea sunt ..in localitatee..vin la cabinet o data la nu stiu cat timp.

Ajutati-ma va rogsad Funditaa.

Răspuns Câştigător
| CLAUDIUBRETT a răspuns:

Poate fi vorba de un inceput de furuncul am patit-o si eu candva! cel mai bine ar fi sa te vada un doctor. cati ani ai? pana una alta ia un tampon de comprese sterilizate sau vata udal cu spirt medicinal si ungel bland. In nici un caz nu-l strange sau zgaria! astept amanunte!

| Azazaa explică (pentru CLAUDIUBRETT):

Am 14 ani jumatee. sad

| Azazaa explică (pentru CLAUDIUBRETT):

Ma doare foarte tare...straight face Tu cum ai scapat de el?sad

| CLAUDIUBRETT a răspuns (pentru Azazaa):

Eu l-am cam lasat pana s-a infecat urat ca ziceam ca trece dar dupa cateva zile a mai aparut unul langa el Colegii radeau de mine si ziceau ca-mi descanta si spuneau: Buboi buboi unde-i unul fie doi-buboi fiind termenul popular al furunculului Cand nu am mai putut suporta durerea am mers la medic deja erau 3 unul puroia.Mi a facut o injectie si mi la stors! nu amortise ca era puroi! ma mir ca nu am facut pe mine de durere dar nici mult nu mai era. aveam 17 ani.mi-a dat antibiotice, cred ca tetraciclina si un unguent si in doua saptamani eram ca nou! daca mergeam la timp nu suferea atat.

6 răspunsuri:
| CLAUDIUBRETT a răspuns:

Sant curios daca ai rezolvat problem, daca am avut sau nu dreptate

| BladeMaster861 a răspuns:

Trebuie sa te duci la un doctor poate fi ceva grav. Am citit ca nu prea sunt doctori in localitatea ta, dar asta nu trebuie sa te opreasca sa mergi la un doctor. Poate fi in pericol sanatatea ta...

| Gabriel_Alexandru_1993 a răspuns:

Te-o fi muscat ceva la noapte, inainte sa te culci o aveai? Sau poate fi o alergie ceva.