| lexa26 a întrebat:

Am o ureche infundata atat de tare incat ma doare. Am facut spalaturi auriculare, am pus ulei cald, am bagat in ureche tigari aprinse, conuri de ziare aprinse, betigase de ureche, am stat cu urechea pe o batista cu sare fierbinte... Mai exista vreo metoda de a scapa de aceasta problema? In afara de doctorul specialist...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista. Tine cont ca presiunea pe care o simti in ureche apasa si pe nervul otic si, in fiecare zi, mai pierzi un pic din auz. Ca sa verifici cat ai pierdut, freaca degetele intre ele in dreptul urechii. Compara cu ce auzi facand acelasi gest la urechea controlaterala. Cand ajungi la concluzia ca ai surzit destul, du-te la medic ca sa mai salvezi ce ti-a ramas.

4 răspunsuri:
| allleeeee a răspuns:

Mai bine te duci la doctor decat sa se agraveze.

| Irina1705 a răspuns:

Poate ai pus prea multe? Las-o in pace si o sa treacahappy

| Doar eu_8334 a răspuns:

Nu mai incerca chestii babesti. Du-te la medic ca nu iti face nimic ca sa te doara. Iti face spalatura in ureche si nu doare. Iti spun din experienta mea. O sa ai senzatia ca te aflii langa o cascadalaughinglaughing. Deci du. te la O.R.L urgenttttt!

Bafta!